Něco málo o mně

... aneb, jak sem začínal modelařit ...

Jsem začínající modelář z centrální Moravy, Hané. Začal sem někdy v červnu letošního roku, po dlouholetém diskutování o létání a modelaření s kamarády v místní hospůdce. Tak tedy jednou z lesa ( POHOSTINSTVÍ ), domů se nesa, usedl sem k PC a jal se vyhledávat nějaký jednoduchý a levný model, do kterého bych se nebál jít.

Po prozkoumání několika webů, jsem se rozhodl pro nějakou čínskou stavebnici. Zbývalo rozhodnout se jakou. Ano, tušíte správně, vyhrál Piper J-3 Cub ( asi cenou 2.700,-Kč ). Za týden sem jej měl doma. Rozbalil sem krabici třesoucími se pazoury a kochal se pohledem na svoje první letadlo. To mi ale dlouho nevydrželo, asi deset minut. Pak sem to během dalších patnácti složil a zároveň dal nabíjet aku. V mezičase sem ještě obvolal všechny naše pivní skauty a ukecával je, abychom šli ještě dnes model vyzkoušet.

Povedlo se. V sekci modely můžete vidět onu stavebničku Pipera i pozdně-večerní zálet. Do ruky jsem éro dostal až za měsíc, od té doby špatně spím a málo piju. Po příjemné dovolené v Kroměříži, jsem usoudil že Piper je "kameň" a chtělo by to něco, co se nahoře udrží déle. Opět sem tedy usedl k PC a jal se hledat větroně.

A našel. Našel sem Skylarka, ale po prozkoumání diskusí na webu a poradě s kolegy, ho zavrhl. Vybral sem tedy Accipiter Badius 2, ten už byl kolektivem přijat pozitivněji. Tak sem ho objednal a zrovna i se záložním aku. Vlna vzrušení se opět dostavila již při rozbalování zásilky ( jsem zatím single, takže nemá kdo žárlit ). No složené to bylo za deset minut, a hurá do polí.

Zalétnutí nebylo bez problému, model je lehký na čumák a tak sem dovažoval. Ovšem potom, jedna báseň. Plachtí asi deset minut, podle citlivosti práce s plynem. Utekl další měsíc a já začal pošilhávat po něčem novém. Začali mě zajímat akrobati ( tím myslim éra, kluci sorry! ). To už bylo horší, akrobatů je na webu jako žížal po dešti. Další úvaha byla nerozbitnost a tedy asi něco z EPP. Hurá, objevil sem Pigi. Okamžitě ho objednal a šel rozbít prasátko. Ono totiž začít, trošku rozumně, dneska stojí tak 12-15.000,-Kč. Což je celkem záhul na peněženku.

Ale i tak, za ty prachy to stojí, jen je musíte mít! Model mně zalétl kamarád Radek, je to brko!( to éro ) Už sem ho i řídil, ale bohužel počasí už za moc nestojí a zatím nebyla další příležitost. Ať už je zas jaro !!!

Nyní, na podzim, plánuju postavit něco do haly. Depron, motorek cd-rom, regulátorek 8A, Li-Pol ... No uvidíme co bude na Model Hobby.
No a 27.09.2004 je to tak asi všecko, létu zdar!